www.ksdvorana.mestosmirice.cz
Plesy 2018

ZE SMIŘIC PŘES BOGUSZOW-GORCE AŽ NA KONEC SVĚTA

Zveme vás srdečně k návštěvě nové galerie pohlednic, která je v pořadí třetí svého druhu v České republice.

Po Pardubicích a severočeském městě Úštěku jsou Smiřice dalším městem, které se takovou galerií může pochlubit. Co do obsahu je naše galerie zcela jedinečná. Obsahuje totiž ucelenou sbírku pohlednic ze všech států na světě, přesně je tu ke zhlédnutí 733 pohlednic z 201 států.

Galerii pro vás připravil Ing. Bronislav Luňáček, který je zároveň majitelem rozsáhlé sbírky.

Tato výstava Vám nabízí cestu kolem světa. Dovede Vás na nejkrásnější a nejzajímavější místa naší překrásné planety, seznámí Vás s úžasnými historickými poklady a díly lidských rukou a lidského ducha, ale také s obdivuhodnými výtvory přírody. Ocitnete se na místech, která k Vám budou promlouvat jako svědci dávných věků a vyprávět Vám tajemné příběhy z dávné minulosti, na místech poznamenaných dějinnými událostmi, nezaměnitelnou atmosférou a životním stylem svých obyvatel. Poznáte lidská sídla minulá i současná, před očima Vám budou defilovat někdejší paláce i dnešní parlamentní budovy, katedrály a uličky starých měst, orientální bazary a západní trhy, velká náměstí a moderní mrakodrapy…

Snad každé místo na zeměkouli má své kouzlo a svou historii, ale také své geologické a klimatické podmínky, svou specifickou faunu a flóru. Člověk díky závratnému technickému pokroku přírodu v mnohém ovládl, současně však vážně narušil její rovnováhu. Proto mezi krásy světa počítáme také chráněné přírodní zóny, jejichž význam je srovnatelný s nejvýznamnějšími dochovanými kulturními památkami. Mnohá z těchto míst jsou dnes atraktivními turistickými cíli, především ale poskytují útočiště ohroženým druhům zvířat a rostlin. Bez chráněných oblastí, národních parků a biosférických rezervací by se dnes ve volné přírodě nevyskytovali bizoni, varani či pandy a mnohé unikátní památky by padly za oběť masovému cestovnímu ruchu.

Tato výstava je pozvánkou na obzvláště zajímavá a krásná místa naší planety. Ve dvanácti vitrínách je instalováno celkem 733 kusů pohlednic ze všech 201 států světa. Vystavované exponáty jsou navíc opatřeny doprovodným textem, který návštěvníkovi podá informaci, ze které země daná pohlednice pochází a co je na ní znázorněno.


Galerie obrázků vložených ke článku (6) Počet obrázků na řádku | 1 | 2 | 3 | 4
Klik - plná velikost

Klik - plná velikost

Klik - plná velikost

Klik - plná velikost

Klik - plná velikost

Klik - plná velikost