www.ksdvorana.mestosmirice.cz
Plesy 2018

Předprodej vstupenek
na níže uvedené akce zajišťuje Kulturní středisko Dvorana, s.r.o., tel. 602 316 525
(pokud v popisu akce není uveden jiný pořadatel)


Kalendář akcí (Kalendář akcí) Archiv
Kompletní výpis všech akcí v systému

Žena za pultem 2: Pult osobnosti

ŽENA ZA PULTEM 2: PULT OSOBNOSTI

Autor: Petr Kolečko

Režie: David Drábek

Kostýmy: Simona Rybáková

Scéna: Martin Černý

Hudba: Darek Král

Osoby a obsazení:

  • Jiřina ..... Jiří Lábus
  • Hanka ..... Oldřich Kaiser
  • Pepa ..... Jiří Lábus
  • Kája ..... Oldřich Kaiser
Kulturní středisko Dvorana uvádí komedii, která svedla dohromady čtyři výjimečná jména: současného předního divadelního autora Petra Kolečka, jehož hry se pro řadu diváků stávají přímo kultem, herecké legendy Jiřího Lábuse a Oldřicha Kaisera, jimž je „vizionářská komedie“ Žena za pultem 2: Pult osobnosti napsána na tělo. Exklusivní autorský tým doplňuje výrazná režisérská osobnost David Drábek (v letech 2009–17 byl uměleckým šéfem a režisérem královéhradeckého Klicperova divadla).

Je volební víkend. Jiřina, prodavačka v malém koloniálu, věří, že to konečně dopadne a komunisté vyhrají. Již dlouho se učí, jak se řeknou čínsky rohlíky a vlašák, protože chce stačit čínským obchodníkům, kteří přijdou, až se rozjede obchod s východem. Číňané nezklamou, ti nejsou jako Rusové. Tentokrát to všechno vyjde a její syn Kája udělá hereckou kariéru, bude novým Vladimírem Brabcem. Hanka, která nakupuje u Jiřiny makrobiotickou stravu, se jí vysmívá. Komunisti nikdy nevyhrají a Jiřina je bláhová. Ale není náhodou naivní spíš Hanka, když věří, že s ní její stokilový muž Pepa drží dietu…?

Jiří Lábus a Oldřich Kaiser ve čtyřech rolích v režii Davida Drábka v komedii Petra Kolečka, která je tak šílená, že to možná jednou může být pravda!